fbpx

Kotły i piece

W ofercie posiadamy kotły na pellet, ekogroszek oraz drewno opałowe firm Defro, Biawar, Kostrzewa, wentor oraz Heiztechnik.

Kotły na pellet

Podstawowym paliwem takiego kotła jest pellet – paliwo stałe ze źródeł odnawialnych. Pozyskiwane jest najczęściej z odpadów drzewnych, które zostają sprasowane pod bardzo wysokim ciśnieniem. Same piece wyróżniają się tym, że są praktycznie bezobsługowe – są wyposażone w podajniki paliwa oraz możliwość automatycznego rozpalania.

Kotły na ekogroszek

Ekogroszek jest wytwarzany z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki, małej zawartości wody i substancji niepalnych oraz niskiej spiekalności. Dzięki temu podczas spalania wytwarzane ilości tlenków siarki są niższe niż w przypadku innych węgli, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu.

Kotły na ekogroszek z podajnikiem to oszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Podajnik w sposób ciągły podaje ekogroszek do pieca, dzięki czemu spalana jest ilość paliwa potrzebna do utrzymania  zadanej temperatury. Obsługa kotła sprowadza się do napełniania kosza zasypowego oraz opróżnienia popiołu.

Kotły na drewno opałowe

Drewno opałowe to drewno przeznaczone do pieca, kominka i kotła. Zwykle pochodzi z własnego regionu i jest dostępne na wiele różnych sposobów.

Kocioł zgazowujący to najbardziej wydajny kocioł na drewno. Zgazowanie drewna zachodzi wewnątrz górnej komory kotła, następnie gaz drzewny przedostaje się przez warstwę żaru i  trafia do dyszy palnikowej gdzie mieszany jest z powietrzem. Mieszanina zapala się już w dyszy a dopala w ceramicznej komorze umieszczonej w dolnej części kotła (popielniku). Zgazowanie drewna odbywa się w jednej przestrzeni, a cały proces zgazowania zachodzi w pięciu strefach w zależności od temperatury.

Kotły na pellet

Kotły na ekogroszek

Kotły na drewno opałowe