fbpx

Okna Dachowe Velux

Wybór okien to niebagatelna decyzja, której konsekwencje mają bezpośredni wpływ na późniejszy komfort użytkowania pomieszczeń. Okna muszą być więc szczelne, by nie dopuszczać do żadnych strat ciepła i chronić przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi oraz owadami. Muszą odpowiednio mocno doświetlać pomieszczenia, chronić przed hałasem i wścibskimi spojrzeniami przechodniów. Bardzo istotne jest, by swoją konstrukcją i wykończeniem odpowiadały stylowi i dodawały pomieszczeniom uroku.

Poddasze wykończone z użyciem okien dachowych velux

Velux to firma, produkująca między innymi okna, która podbiła serca osób, które z nich korzystają. Marka jest tak silna, że często w mowie potocznej „weluksami” nazywa się każde okno dachowe. Trzeba jednak wiedzieć, że tylko przy wykorzystaniu oryginalnych okien velux, można liczyć na spełnienie najwyższych wymagań. Firma velux tworzy okna, które cechuje najwyższy standard, najwyższy poziom wentylacji i łatwość konserwacji.

Oferta zawiera już produkty, przez które przemawia nowoczesność i świeże spojrzenie. Wykorzystywane są nowe technologie przy wykonywaniu chociażby okien 3-szybowych. Lista produktów jest kompleksowa, a niezależnie od ich rodzaju, montaż okien velux podnosi komfort użytkowania pomieszczeń umieszczonych na poddaszu.

Okna dachowe velux — oferta

Chcąc zamontować okna dachowe velux, można wybrać spośród bardzo wielu propozycji. Do dyspozycji zainteresowanych firma oddaje różna kategorie. Klienci mogą wybierać:

·        w kategorii Standard: okna dachowe dwukomorowe – charakteryzujące się wysoką efektywnością, pozwalają na utrzymanie ciepła w domu

·        w kategorii Standard Plus: okna dachowe z innowacyjnym wyciszeniem przestrzeni domowej

·        w kategorii Premium: okna dachowe połaciowe z automatycznym sterowaniem.

W każdym z tych standardów można znaleźć różne rozwiązania. Na przykład energooszczędny 3-szybowy pakiet GLL. Można go znaleźć w różnych wariantach: drewniany (z drewna sosnowego) z otwieraniem górnym albo dolnym lub wykorzystaniem rdzenia drewnianego pokrytego poliuretanem. Wszystkie dostarczają odpowiednią ilość światła dziennego, tworząc doskonały widok. Wszystkie też są wyposażone w thermotechnology™.

Okna kolankowe lub zastosowanie tradycyjnej lukarny

Innowacyjność twórców okien VELUX przejawia się w przygotowaniu okien, które odpowiadają na, nawet te rzadziej spotykane, sytuacje architektoniczne. Przykładem może być, tak zwana lukarna dachowa, czyli zestaw elementów zawierających: kołnierz, ramy termoizolacyjne BDX, izolację przeciw wilgoci oraz belki, które umożliwią zbudowanie konstrukcji, która będzie podstawą dla wstawienia zestawów okien dachowych w pomieszczeniach małych i ciasnych, tak by je maksymalnie doświetlić naturalnym światłem.

Godne uwagi wydają się również okna kolankowe, wpuszczające jeszcze więcej światła lub takie, które szczególnie mocno wygłuszają hałasy. Wielu na pewno doceni też energooszczędne okna dachowe. Dużą popularnością cieszą się też okna antywłamaniowe, stanowiącą barierę nie do sforsowania przez nieproszonych gości.

Velux okna dachowe balkonowe — balkon dachowy

Również okna balkonowe można z łatwością znaleźć w ofercie firmy velux. Takie okna dopuszczają do pomieszczeń wiele światła, prezentują też panoramiczne widoki. Umożliwiają też (jak wiele innych opcji okiennych od velux) wentylację bez potrzeby całkowitego otwierania okna – służy do tego osobny uchwyt, który może wpuszczać świeże powietrze do domu, nawet gdy nikogo w tym nie ma, nie narażając właścicieli na rabunek czy efekty złej pogody. Ciekawym uzupełnieniem listy produktów firmy velux są też okna, które można stosować na dachach, które są płaskie. Przy zakupie można wybierać pomiędzy sferycznym lub płaskim modułem szklanym, kopułą lub dachowym świetlikiem. Oprócz tego można zaopatrzyć się również w okna wyłazowe oraz oddymiające.

Rolety do okien dachowych velux – poradnik

Stosowanie jakościowych rolet ma więcej zalet, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać na pierwszy rzut oka. Bardzo często są traktowane jako nic innego jak elementy wystroju – dobrane fasonem i kolorem do otaczających ich mebli i dodatków. Ale oprócz funkcji dekoracyjnej rolety mogą być też elementem zaciemniającym pomieszczenie, a także chroniącym przed zbyt intensywnym dostawaniem się do wnętrz promieni słonecznych. Velux proponuje kilka rodzajów rolet (wewnętrzne, plisowane, żaluzje) – czym się charakteryzują i jakie najlepiej byłoby wybrać? Aby tego się dowiedzieć – wystarczy czytać dalej!

Rolety wewnętrzne

Każdy z nas musiał już w swoim życiu spotkać się z roletami wewnętrznymi. Jednak zazwyczaj są one elementami, łatwo zauważalnymi przy zwyczajnych prostych oknach. Pochylenie, które występuje przy oknach dachowych, sprawia, że montaż rolet musi być trochę bardziej przemyślany. Ale wcale nie sprawia to, że jest trudniejszy czy niemożliwy do samodzielnego przeprowadzenia.

Rolety zaciemniające

Rolety zaciemniające blokują dostawanie się światła do pomieszczenia. Dzięki temu, oprócz komfortowego dla snu czy dziecięcych drzemek półmroku, sprawiają, że w pomieszczeniach może zapanować przyjemny chłód. W velux dostępne są rolety zaciemniające różnego rodzaju: zaciemniająca DKL, skuteczna o każdej porze dnia, energooszczędna FHC, która oferuje wysoki poziom izolacyjności czy przyciemniającą częściowo ilość światła w pomieszczeniu.

Rolety dekoracyjne — czy opłaca się ich montaż?

Roleta dekoracyjna ma głównie odpowiadać stylowi wystroju, Dobiera się ja więc głównie na podstawie estetycznych wskazań. Nie działa ona zaciemniająco, ale jest regulowana – może bez problemu zablokować promienie słoneczne i je rozproszyć.

Roleta elektryczna — nowoczesne rozwiązania — jak sterować?

Obecnie coraz częstszym widokiem są rolety, których nie trzeba ustawiać ręcznie na preferowaną w danym momencie wysokość. Znane wszystkim sznurki i pokrętła są zastępowane stopniowo możliwością zdalnego kierowania roletą. Wszystko za pomocą przycisku wmontowanego w ścianę lub, co jeszcze wygodniejsze, za pośrednictwem aplikacji mobilnej na smartfony. Co ważne, taka nowoczesna roleta będzie pasowała do każdego okna, nie tylko tych najnowszej generacji. Można więc wymienić ją niezależnie od modelu okna, jaki posiadamy.

Rolety zewnętrzne — rozwiązanie, które warto sprawdzić?

W velux można kupić też rolety zewnętrzne. To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zastosowanie rolet zewnętrznych będzie też wiązało się z blokadą wpadania promieni słonecznych, wyciszeniem hałasu warunków atmosferycznych oraz zauważalną poprawą poziomu izolacyjności.

Elementy doświetlające i inne produkty montażowe

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne czy dostępne również markizy solarne, mają na celu zablokowanie docierania naturalnego światła do pomieszczeń. A co z osobami, które liczą na skutek odwrotny? Czyli chcą pomieszczenie doświetlić i rozjaśnić? Rozwiązania dla takich osób również dostępne są w velux. Przykładowo, w sytuacjach, gdy montaż okien dachowych nie jest możliwy, można zamontować tak zwane świetliki dachowe. Można je stosować na różnych rodzajach dachu (i płaskich i skośnych) i w ten sposób rozjaśnić i ożywić pokój, biuro czy korytarz, do których normalnie naturalne światło nie ma szans dotrzeć.

Budowlany problem z oknami velux! Gdzie zadzwonić?

Oprócz szerokiej oferty velux to też najwyższa jakość obsługi klienta. Rozwiązanie problemów można odnaleźć na dedykowanej stronie internetowej wypełnionej fachową wiedzą, ale także po kontakcie z obsługą klienta. Generalnie rzecz biorąc, korzystanie z okien i innych produktów velux to wprowadzenie komfortu w użytkowanie poddasza, chociażby przez zastosowane w nich innowacyjne rozwiązanie. W przypadku okien można liczyć na idealne warunki, dzięki zablokowaniu energii słonecznej oraz na wentylację i utrzymanie najwyższej jakości powietrza. Rolety z kolei to piękne wykończenie i eleganckie wzornictwo. Cały asortyment to produkty atrakcyjne cenowo, które doskonale sprawdzą się wewnątrz pomieszczenia każdego domu.